Badanie piersi - USG - Warszawa (Bemowo, Wola)

USG piersi - USG kobiet w ciąży

Nasz gabinet wyposażony jest w najnowszy model ultrasonografu GE-Voluson E8 EXPERT. Aparat posiada najnowsze oprogramowanie umożliwiające najwyższą jakość obrazowania w technologii 2D, 3D i 4D (w ciąży tzw. efekt „blue baby”). Posiada zastosowanie we wszystkich dziedzinach: ginekologii, położnictwie, radiologii, urologii, kardiologii, badań naczyniowych itd. 


Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG), Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Ginekologii i Położnictwie (ISUOG) i Fundacji Medycyny Płodu (FMF) badanie USG podczas ciąży (niezależnie od tego, czy pacjentka należy do grupy zwiększonego ryzyka i posiada wskazania do diagnostyki prenatalnej) powinno być wykonane co najmniej 3-krotnie, w:

BADANIE ULTRASONOGRAFICZNE DO 10. TYGODNIA CIĄŻY
  • BADANIE POŁOŻNICZE 11-14 TYDZIEŃ CIĄŻY 
  • 18-22 TYDZIEŃ CIĄŻY 
  • 28-32 TYDZIEŃ CIĄŻY 
  • USG W CIĄŻY WIELOPŁODOWEJ USG


USG w ginekologii

USG ginekologiczne wykonywane jest profilaktycznie w celu oceny stanu narządów rodnych kobiety, cyklu miesiączkowego oraz przy podejrzeniu i leczeniu schorzeń organów płciowych. Pozwala na ocenę struktur i narządów w obszarze miednicy mniejszej (macicy,jajowodów i jajników, pęcherza moczowego, jelita grubego). Jest ważnym elementem profilaktyki zdrowia kobiety w każdym wieku i powinno być wykonywane raz do roku.

USG w położnictwie

Pozwala na potwierdzenie ciąży, uwidocznienie i zlokalizowanie zarodka, ocenę wzrostu i rozwoju zarodka i płodu, ocenę prawidłowości jego narządów i struktur anatomicznych. Daje możliwość rozpoznania ewentualnych wad i anomalii rozwojowych oraz oceny jego dobrostanu.
To jedno z podstawowych badań, służących do potwierdzenia ciąży, oceny stanu i rozwoju płodu oraz prawidłowości jego narządów i struktur anatomicznych. Daje możliwość rozpoznania ewentualnych wad i anomalii rozwojowych oraz oceny jego dobrostanu.41910jpeg

lek. Joanna Pabich-Worożbit

Specjalista ginekologii i położnictwa, ultrasonolog z certyfikatami Fetal Medicine Foundation Londyn.
Ma opinię bardzo dobrego położnika z pasją podchodzącego do swojej pracy. Jest lekarzem dokładnym i ciepłym, krórego cechuje duży profesjonalizm.
- Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie.
- W 2001r. uzyskała I st. specjalizacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
- W 2006r. uzyskała II st. specjalizacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
- Pracowała jako starszy asystent w Klinice Ginekologii i Położnictwa Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie w Szpitalu Bielańskim.
- Dr Joanna Pabich-Worożbit jest członkiem Sekcji Ginekologii Operacyjnej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.
- Zakres zainteresowań to również patologia ciąży oraz ultrasonografia w położnictwie i ginekologii. Posiada ceftyfikat kompetencji Fetal Medicine Foundation w zakresie badania USG.
W klinice KOSMEDICA oferujemy szeroki zakres kompleksowych usług ginekologicznych, położniczych oraz laboratoryjnych.
Zapisy do dr Joanny Pabich Worożbit prowadzimy pod numerem 513 513 000 lub 22/877 27 72
Wypowiedzi dr Joanny:
Pytanie na śniadaniehttps://www.youtube.com/watch?v=D2DoH16WM4M
Dzień dobry TVNhttps://www.youtube.com/watch?v=W0aBCpmI62g
dr Marta Kołakowska

LEKARZ - RADIOLOGIA I DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

LEKARZ - SPECJALISTA RADIOLOGII I DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ